Sklízet se dá i v únoru

Publikováno 15.2.2022

Nyní je ideální čas na takzvané microgreens. Semínek určených k domácímu pěstování je několik, stačí si jen vybrat. Asi jedny z nejoblíbenějších jsou semínka ředkviček, rukoly, mungo nebo řeřichy. Výběr je dnes opravdu široký a rozhodně stojí za to, vyzkoušet naklíčit čočku, hořčici, jetel, hrách, brokolici.

Řeč je o nakličování. I klíčení zabere nějaký ten čas a na jaře volné chvíle trávíme spíše na zahradě. Proto je ideální čas na takzvané microgreens právě v tomto období. Semínek určených k domácímu pěstování je několik, stačí si jen vybrat. Asi jedny z nejoblíbenějších jsou semínka ředkviček, rukoly, mungo nebo řeřichy. Výběr je dnes opravdu široký a rozhodně stojí za to, vyzkoušet naklíčit čočku, hořčici, jetel, hrách, brokolici.

Důvodů, proč klíčit, je několik. Jeden z prvních je výživová hodnota. Za několik málo dní máte talíř plný vitamínů, antioxidantů, enzymů a chlorofylu, který teď v zimě tělo určitě přivítá. Dalším důvodem je, že semínka můžeme pěstovat v biokvalitě. Za pár korun máte ředkvičky z vlastní „zahrádky“.  A v neposlední řadě je pro pěstitele, zahrádkáře nádherné pozorovat, jak semínko začíná klíčit a každý den vidí sílu a energii, kterou získává z vody, slunce a naší péče.

Tento článek pro vás připravila Štěpánka Fejfárková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru